Вівторок, 03.10.2023, 19:19
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Дворічанський край


Меню сайту
Категорії розділу
Про воєнні дії в Афганістані [1]
Сільські господарства Дворічанщини [3]
Герої на Дворічанщині [1]
Про военні дії 1941-1945 роках [1]
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 74

Привлечение агента
WMmail.ru - лучший почтовик!

Каталог статей

Головна » Статті » Сільські господарства Дворічанщини

ДАЛЕКО НЕ ОСТАННЯ ЛАНКА

Як говорить прислів’я – «Готуй сани влітку, а воза взимку». Не відступають від цього й аграрії нашого Дворічанського району. Для проведення весняних польових робіт рільники господарств повністю забезпечені насінням. В даний час у господарствах закуповують відсутні запасні частини і проводять ремонт тракторів, посівної та ґрунтообробної техніки, закуповують мінеральні добрива.
Не виняток і приватне сільськогосподарське підприємство «Виселок», з моменту його заснування очолюване Василем Володимировичем Акуловим, яке за 15 років свого існування перетворилося з «гидкого каченяти» на прекрасного лебедя. І це не перебільшення.
ПСП «Виселок» – далеко не остання ланка у процесі соціально-економічного розвитку району. Давно вже господарство завоювало міцні позиції у першій трійці лідерів Дворічанщини щодо обсягів валового виробництва зерна і продукції тваринництва. За підсумками 2014 року ПСП «Виселок» мало найвищу продуктивність корів серед тваринницьких колективів сільгосппідприємств району, на два відсотки тут збільшено поголів’я дійної череди.
Галузь тваринництва сільгосппідприємства повністю адаптована до ринкових умов щодо виробництва молока, якість якого відповідає європейським стандартам. Використавши сучасні економічні важелі, господарство постійно нарощує обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. І, до речі, без особливої формули успіху. Просто в господарстві завжди наявні необхідні кошти і ресурси на підготовку та проведення весняно-польових робіт, на догляд за посівами, а також для заготівлі кормів, проведення жнив та вдалого завершення осінньо-польових робіт.
Невід’ємною складовою успіху є виробництво молока високої якості. Це дозволяє щорічно збільшувати поголів’я великої рогатої худоби та нарощувати обсяги валового виробництва молока та м’яса. Для підвищення продуктивності та поліпшення технологічних якостей маточного поголів’я використали голштинізованих чорно-рябих бугаїв. Ретельний підбір плідників і відбір тварин відповідних порід дали змогу створити в господарстві високопродуктивне стадо. У 2012 році тут ввели в експлуатацію два молокопроводи (2/200) фірми «Делаваль» із застосуванням сучасних технологій виробництва молока без найменшого впливу навколишнього середовища. Нині у ПСП «Виселок» утримується понад тисячу голів великої рогатої худоби, в тому числі 330 голів корів.
Надій на кожну фуражну корову за 2014 рік становив 10659 кг молока. Це на 1393 кг більше від середньорайонного показника. І, до речі, це перший результат серед господарств області, в яких займаються молочним скотарством.
За словами керівника господарства, основою успіху підприємства є його трудівники. Це відповідальні професіонали. Тваринництвом в господарстві опікується головний зоотехнік Олександр Іванович Рибалко. Допомагають йому ветлікар Олексій Олексійович Максимук, завідуюча фермою Ірина Василівна Мараховська, бригадир МТФ Надія Михайлівна Грузінова.
В господарстві постійно одержують високі врожаї кормових культур. Це дає можливість у повному обсязі забезпечувати тваринницьку галузь високоякісними кормами.
Враховуючи сучасний стан та завдання щодо розвитку тваринництва в ПСП «Виселок», досягнення мети стратегії розвитку тваринництва господарства передбачається за рахунок здійснення системних заходів щодо забезпечення розширеного відтворення стада, підвищення інтенсивності використання поголів’я сільськогосподарських тварин; реструктуризації кормової бази; впровадження інтенсивних технологій утримання худоби із застосуванням новітніх засобів комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів на фермі; підвищення продуктивності тварин.


 

А. ФОМІН.
Фото автора.

Категорія: Сільські господарства Дворічанщини | Додав: Fomin (27.02.2015)
Переглядів: 900 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]